ثبت نام دوره حضوری آموزش UI-UX3,800,000 تومان

سرفصل های دوره ی ui-ux

 1. تاریخچه و مفاهیم طراحی رابط کاربری و تجربه رابط کاربری
 2. طراحی گرافیک Graphic designe
 3.  طراحی رابط کاربری  ui designe
 4. پرسونا و فرم پرسونا Persona
 5. مصاحبه و نظر سنجی  Interview   
 6.  کاربرد پذیریUsability        
 7. قابلیت دسترس پذیری  Accesssibility 
 8. معماری اطلاعات  IA
 9. نویسندگی تجربه کاربری  Ux writing
 10.  ارزیابی و تستها در تجربه کاربری
 11.  قوانین مهم در تجربه کاربری
 12. آموزش نرم افزار فیگما با ابزار ها و المانها  
 13. نحوه کاربرد رنگ در طراحی ui
 14. نحوه کاربرد تایپوگرافی در طراحی ui
 15. طراحی scketch, user flow, wire frame, prototype
 16. طراحی واکنشگرا و گرید بندی grid
 17. تبدیل وایر فریم به پروتوتایپ
 18. آیکن ها در طراحی رابط کاربری
 19. آشنایی با uikit در طراحی رابط کاربری
 20. دیزاین سیستم designe system
 21. outo layout, variant, plug-in, community
 22. mobile application prototype
 23. designe handoff دیزاین هنداف و تعامل با تیم برنامه نویس
 24. پروژه نهایی

ثبت نام دوره حضوری آموزش ui-ux

طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) از جمله مهارت‌های مهم در دنیای فناوری اطلاعات است که نقش بسیار حیاتی در تجربه و راحتی کاربران در استفاده از نرم افزارها، وبسایت‌ها و دیگر راهکارهای دیجیتال دارد. در حقیقت، UI و UX در تعامل کاربر با یک محصول دیجیتال نقش بسیار بزرگی ایفا می‌کنند و بر اساس طراحی و استراتژی باید با دقت بسیاری طراحی شوند. آموزش طراحی UI-UX یکی از مهمترین و جذاب‌ترین موضوعات برای علاقه مندان به دیزاین است. به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا درباره طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری بیشتر صحبت کرده و در پایان یک آموزشگاه برای آموزش UI-UX را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید. برای ثبت نام دوره ui-ux به وب سایت آموزشگاه کامپیوتر اسما مراجع کنید.

طراحی UI چیست؟

رابط کاربری یا UI یک اپلیکیشن یا وب ‌سایت، شکل و ظاهر آن را تعریف می‌کند. توجه به زیبایی نمادهای دیجیتال و نحوه نمایش آنها در وب ‌سایت و رابط کاربری بسیار حائز اهمیت است. در واقع، طراحی رابط شامل ویژگی‌هایی مانند فونت، رنگ، گرافیک، دکمه‌ها و منوها است. این طراحی برای کاربران نشان می‌دهد که کدام قسمت‌ها قابل کلیک و لمس هستند و کدام دکمه‌ها مهم هستند.

طراحی UX چیست؟

طراحی تجربه کاربری یا UX یک فرآیند است که توسط تیم‌های طراحی محصولات انجام می‌شود. این فرآیند باید با انتظارات شرکت مطابقت داشته و در عین حال تجربه کاربری خوبی را برای مشتریان به ارمغان بیاورد. طراحان UX مسئولیت‌های زیادی از جمله تحقیق و درک نیازهای کاربر، طراحی محصولات با تجربه کاربری عالی و... دارند. هدف نهایی از طراحی UX، ایجاد یک تجربه لذت ‌بخش و مؤثر برای مشتریان است. طراحان UX با تحقیق و تست‌های مربوط به کاربران، طرح‌های خود را بهبود می‌بخشند. برای معرفی بهترین آموزشگاه در تهران میتوان به کامپیوتر اسما اشاره کرد.

طراحان UI-UX چه می‌‌کنند؟

یک طراح UI-UX نیاز دارد تا تمام جنبه‌های توسعه محصول را از طراحی تا قابلیت استفاده و عملکرد را در نظر داشته باشد. فعالیت‌های تعیین نیازهای کاربران، استراتژی‌های طراحی و ارتباط با تیم‌های مختلف نیز مسئولیت‌های او محسوب می‌شوند. طراحان UI-UX، می‌توانند با گروه‌های مختلف، شرکت‌ها و در پروژه‌های گوناگون کار کنند. به طور کلی، طراحی UI-UX وظایف متنوعی را شامل می‌شود که بیش از 200 شغل مختلف را در بر می‌گیرد. از جمله این مشاغل می‌توان به تحقیق در مورد کاربران، طراحی باکیفیت، ایجاد پرسونا، طراحی معماری اطلاعات، وایرفریم کردن، نمونه سازی و... اشاره کرد.

طراح UI-UX باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

اگر قصد دارید یک طراح حرفه‌ای رابط کاربری شوید پیش از هر چیزی نیاز دارید تا یک سری از مهارت‌های خود را ارتقا دهید. این مهارت‌ها عبارتند از:

 • مهارت تحقیق برای UI-UX
  طراحان و تحلیل ‌گرانی که بر روی پروژه‌های UI-UX کار می‌کنند، باید قادر باشند داده‌های کمی و کیفی درباره موضوعات مورد نظر خود را جمع ‌آوری و تجزیه و تحلیل کنند. روش‌های تحقیق استفاده شده شامل مصاحبه با کاربر، توجه به نیازهای کاربر، استفاده از نظرسنجی‌ها و کار با تیم‌های طراحی مختلف است.
 • توجه به کاربرپسند بودن طراحی
  کاربرپسندی رابط کاربری برای محصولات دیجیتالی که باید عموم قادر به استفاده از آن باشند، بسیار اهمیت دارد. عوامل گوناگونی مانند زیبایی ‌شناسی، حرکت، صدا و فضای فیزیکی که در استفاده از محصول وجود دارند، بر تجربه کاربر تأثیر می‌گذارند. همچنین دسترسی به اطلاعات و چیدمان صفحه، بسیار ضروری است.
 • مهارت‌های ارتباط بصری
  طراحی بصری در UI-UX، بسیار فراتر از یک ظاهر گرافیکی جذاب در وب سایت‌ها است. به این معنی که شما هنگام طراحی باید به تمام جزئیات یک رابط کاربری از جمله منوها و دکمه‌ها فکر کنید. به این خاطر کاربرانی که این دکمه‌ها و منوها را می‌بینند؛ می‌دانند که آنها در واقع نمادهای قابل کلیک هستند و به خوبی معنای آن را درک می‌کنند. بنابراین شما باید رابط کاربری را طراحی کنید که بتواند برای همه قابل درک باشد.
 • داشتن خلاقیت و نوآوری در طراحی UI-UX
  یک طراح رابط کاربری باید به طور دائم طراحی‌های به روز و خلاقانه‌ای ارائه دهد و همچنین به دنبال راه حل‌های خلاقانه‌ای برای بهبود مهارت‌های خود باشد. در واقع یک طراح باید بتواند علاوه بر رفع نیاز کارفرما، رابط کاربری را خلاقانه طراحی کند.
 • مهارت در برقراری ارتباط با دیگران
  به طور معمول طراحان رابط کاربری برای یک گروه یا تیم تولید کار می‌کنند. به همین خاطر شما باید روی مهارت‌های کلامی و گروهی خود به خوبی کار کنید. به همین منظور باید بتوانید مفهوم طراحی خود را به توسعه دهندگان، اعضای تیم و همچنین مشتریان به خوبی انتقال دهید.
 • همزاد پنداری با کاربران
  کاربر در مرکز فرآیند طراحی UI-UX قرار دارد. بنابراین شما نه تنها باید رابط کاربری جذابی ایجاد کنید بلکه باید به نیازها و دغدغه‌های مشتری هم توجه کنید و خودتان را هنگام کار با رابط جای او بگذارید.
 • درک کامل از اصول طراحی
  متخصصان طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری باید قادر به درک مفاهیم طراحی باشند. این عمل در واقع به این معنی است که طراحی یک وب سایت، نرم افزار یا محصول با استفاده از ایده گرفتن و پیروی از الگوها و طرح‌ها که قبلا به ثبت رسیده‌اند، به طرزی آسان‌تری انجام شوند. آشنایی با مفاهیم دیگری نیز مانند تئوری رنگ در این حوزه بسیار ضروری است.

آموزش کامل ui-ux به صورت حضوری در آموزشگاه کامپیوتر اسما

اگر قصد دارید طراحی رابط کاربری را به طور کامل آموزش دیده و به سرعت کسب درآمد خود را آغاز کنید؛ آموزشگاه کامپیوتر اسما، یک میانبر برای افرادی است که به دنبال یادگیری این مهارت هستند. آموزشگاه کامپیوتر اسما با برگزاری دوره‌های حضوری طراحی رابط کاربری و با کمک اساتید مجرب، به یادگیری مهارت‌های شما کمک می‌کند. پس از یاد گرفتن تمامی مهارت‌ها زیر نظر این مجموعه، شما آماده خواهید بود تا وارد بازار کار شوید. در دوره طراحی رابط کاربری شما با اصول طراحی به خوبی آشنا خواهید شد و نکات ارزنده‌ای درباره تقویت مهارت‌ها و خلاقیت خود در طراحی خواهید آموخت. این مجموعه برای شما فرصتی را فراهم می‌کند تا بتوانید توانایی‌های شغلی خود را افزایش دهید. با وجود محیطی دوستانه، مدرسان حرفه‌ای و منابع آموزشی کامل، در آموزشگاه کامپیوتر اسما به بهترین شکل ممکن طراحیui-ux را فرا خواهید گرفت.

هدف طراحان ui-ux

به عنوان یک طراح UI-UX، شما دارای قدرت تاثیرگذاری بسیار زیادی بر تجربه کاربران هستید. هدف شما تهیه طرح هایی است که کاربران را در استفاده از محصولات دیجیتال خود راضی و راحت کنند. به وسیله آموزش و تمرین، می‌توانید هنرمندی خود را در این حوزه بهبود دهید و به یک متخصص مورد توجه تبدیل شوید. بنابراین، اگر قصد یادگیری طراحی UI-UX را دارید، باید به دنبال آموزش‌های مربوطه بگردید و بر روی توانایی‌ها و تجربه‌های خود کار کنید. این آغاز یک مسیر جذاب و خلاقانه در دنیای طراحی است که می‌تواند به شما فرصت‌ استفاده از ایده‌های خلاقانه و نوآوری را بدهد. و یکی از بهترین آموزشگاه های تهران آموزشگاه کامپیوتر اسما است.

 

مشاهده کل مطلب