ثبت نام دوره آموزش بلاک چین


دسته بندی: علوم کامپیوتر

5,500,000 تومان

بلاک‌چین، تکنولوژی پیشرفته‌ای است در آینده‌ای نه‌چندان دور که تقریباً تمام سیستم‌های شغلی را درگیر خود خواهد کرد. امروزه بیشترین کاربرد بلاکچین مربوط به ارزهای دیجیتالی و بیت کوین است؛ اما اینکه این تکنولوژی چه ویژگی‌هایی دارد را در ادامه مقاله بررسی خواهیم کرد و مزایای ثبت‌نام دوره آموزش بلاک چین را نیز خواهیم گفت بنابراین در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین یک فناوری برای ذخیره و انتقال اطلاعات است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ با ارائه پروتکل بیتکوین (Bitcoin) توسط یک فرد یا گروهی از افراد مجهول معرفی شد. این فناوری از یک شبکه از بلوک‌هایی تشکیل شده است که هر بلوک حاوی اطلاعاتی از تراکنش‌ها است.

هر بلوک با بلوک قبلی مرتبط است و به‌عنوان یک زنجیره پیوسته از بلوک‌ها شناخته می‌شود. این فناوری با استفاده از رمزنگاری، امنیت بالایی برای اطلاعات و تراکنش‌ها فراهم می‌کند. بلاک چین از آنجا که توسط بسیاری از مردم استفاده می‌شود، توانسته است به یک استاندارد اصلی برای انتقال ارز دیجیتال و اطلاعات در سراسر جهان تبدیل شود.

چه کسی از بلاکچین استفاده می کند؟

هدف از ایجاد بلاکچین ذخیره و توزیع اطلاعات دیجیتالی بدون داشتن امکان ویرایش می‌باشد. به همین دلیل بلاکچین پایه و اساس اطلاعاتی است که امکان تغییر، حذف یا از بین بردن آن‌ها وجود ندارد. همین دلایل باعث شده که از بلاکچین ها به‌عنوان فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) نیز یاد شود.

با اینکه این تکنولوژی به عنوان یک پروژه تحقیقاتی و برای اولین بار در سال 1991 مطرح شده بود، اما در سال 2009 به عموم مردم معرفی شد. پس از آن بلاکچین با ظهور فناوری‌های دیگر از جمله ارزهای دیجیتال، اپلیکیشن های مالی غیر متمرکز DeFi)) توکن های غیر مثلی (NFT) و قرار دادهای هوشمند بیش از پیش مورد استفاده قرار گرفته است.

بیت کوین چیست?

بیت کوین یا Bitcoin یک ارز دیجیتالی است که در سال 2009 توسط یک فرد یا گروه مجهولی با نام ساتوشی ناکاماتو ایجاد شد. بیت کوین با استفاده از فناوری بلاکچین (Blockchain) که یک پایگاه داده توزیع شده است، امنیت و شفافیت در تراکنش‌های مالی را فراهم می‌کند. برخلاف ارزهای معمولی، بیت کوین به صورت مستقل از هر دولت یا بانک مرکزی عمل می‌کند و تحت کنترل کاربران است.

علاوه بر این، بیت کوین می‌تواند به‌عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری و پرداخت الکترونیکی در برخی کشورها مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، به دلیل نوسانات قیمتی بیت کوین، استفاده از این ارز دیجیتال همراه با ریسک‌هایی مانند افت و خیز قیمت و خطرات امنیتی همراه است.

آینده بلاکچین

بلاکچین یک فناوری نوظهور و رو به رشد است و به دلیل قابلیت‌های امنیتی، شفافیت و توزیع‌شده‌ای که دارد، در حوزه‌های مختلفی مانند امور مالی، شبکه‌های اجتماعی، سلامت، حمل و نقل، بخش عمومی و... کاربرد دارد. با توجه به افزایش استفاده از بلاکچین و توسعه فنّاوری‌های وابسته به آن مانند هوش مصنوعی، این فناوری قابلیت تغییر و تحول پذیری بیشتری دارد.

در آینده، بلاکچین با ادغام با تکنولوژی‌های جدید و توسعه استفاده‌های بیشتر، به‌عنوان یکی از پایه‌های مهم اقتصاد دیجیتال و اینترنت اشیاء شناخته خواهد شد. همچنین، با پیدایش شبکه‌های بلاکچین جدید، رقابت در این صنعت نیز بیشتر خواهد شد و این ممکن است به تغییراتی در اکوسیستم بلاکچین منجر شود.

دوره آموزش بلاک چین برای چه کسانی مناسب است؟

دوره آموزش بلاک چین برای اکثر افرادی که آشنایی کوچکی با فنّاوری بلاک چین دارند یا می‌خواهد وارد دنیای هیجان انگیز بلاک چین شوند و سرمایه گذاری‌هایی در ارزهای دیجیتال داشته باشند مناسب است. افراد با ثبت نام در دوره آموزش بلاکچین به‌صورت سطحی و مقدماتی با فناوری بلاک چین آشنا شده و سپس می‌توانند شروع خوبی برای آغاز سفر بلاک چین داشته باشند.

پیش‌نیازهای دوره آموزش بلاک چین

برای شروع آموزش بلاکچین به پیش نیاز خاصی نیاز ندارید و تمام افراد علاقه‌مند به فنّاوری بلاک چین می‌توانند از آموزش‌های ارائه‌شده بهره ببرند و در این زمینه به شخصی حرفه‌ای تبدیل شوند.

فناوری بلاکچین کاربرد های زیادی دارد که در ادامه تعدادی از آنها را بررسی خواهیم کرد.

 بلاک‌چین در صنعت خودرو

کیلومتر شمارهایی که به شبکه اینترنت متصل اند مسافت را در بلاک چین ذخیره می‌کنند. این کار یک گواهی امن و دیجیتال برای هر ماشین ایجاد می‌کند. این کار از کلاهبرداری هایی مانند فروش ماشین‌های کارکرده به جای ماشین‌های نو نیز جلوگیری می‌کند.

بلاک‌چین و رمز‌ارز‌ها

رمز ارز ها معروف‌ترین کاربرد بلاک چین، به شمار می‌روند. بیت کوین در حقیقت یک روش برای معامله بدون واسطه است به این معنا مه در این معامله بدون وجود نفر سومی مثل بانک معامله صورت می‌گیرد. نکته مهم دیگری که می‌توانیم در رابطه با بلاکچین ها به آن اشاره کنیم این است که بلاک چین ها برای تامین امنیت و ثبت معاملات بیت کوین نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بلاک‌چین و اسناد رسمی

بعضی سایت‌های آنلاین این امکان را به شما می‌دهند تا اسناد رسمی یا گزارشات خود را در بلاک چین بیت کوین یا اتریوم ذخیره کنید. با ذخیره این اطلاعات همیشه امکان ثابت کردن این مورد که هر سندی را دقیقا در چه تاریخی ثبت کرده‌اید، وجود دارد. دقیقاً همانند کاری که دفتر اسناد رسمی انجام می‌دهد.

کاربرد بلاک‌چین در انتخابات دیجیتال

بعضی انتخابات به وسیله کاغذ یا با نرم‌افزارهای امن و مخصوصی اجرا می‌شوند. این نکته حائز اهمیت است که شیوه‌های رای دهی قدیمی هزینه مالی خیلی بالایی دارند و رای دهی‌های دیجیتال نیز به امنیت بالایی نیاز دارند. انتخابات دیجیتال امکان دست‌کاری در رای ها را کمتر می‌کند.

کاربرد بلاک‌چین در قرارداد های هوشمند

قراردادهای هوشمند فرایند معاملات را کاملاً تضمینی و بدون وجود شخص سومی انجام می‌دهند و ثبت قراردادهای هوشمند نیز غیرقابل برگشت هستند. با استفاده از قراردادهای هوشمند می‌توان دیتا بیس ها را روی بلاک چین ذخیره کرد؛ مثلا به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مربوط به مدارک پزشکی خود را روی بلاک چین ذخیره کرده و پزشک فقط با امضای دیجیتال مربوطه بتواند به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

بلاک‌چین و صنعت بانکداری و پرداخت

افرادی بر این باوراند بلاک چین‌ها همان تأثیری روی بانک‌ها می‌گذارد که اینترنت روی رسانه گذاشته است. فناوری بلاک چین این امکان را به خدمات مالی می‌دهد تا کلیه روند را ثبت کرده و دیگر هیچ نقطه مبهمی باقی نماند و در زمان استفاده از خدمات بانکی همه اطلاعات مربوط به فعالیت‌های شما ثبت خواهند شد.

ثبت نام دوره آموزش بلاک چین

ما در این مقاله سعی داشتیم مزایا و کاربرد بلاکچین را بررسی کرده و تصمیم برای ثبت نام دوره آموزش بلاک چین را برای شما راحت‌تر کنیم. امیدواریم این مقاله تعدادی از سؤالات شما در این باره را پاسخ داده و مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد. آموزشگاه اسما در لیست دوره های خود آموزش بلاکچین را به صورت تخصصی و فنی شروع کرده است و امید است روزبرو با پیشرفت تکنولوژی گام کوچکی در آموزش این تکنولوژی های مدرن برداریم.

مشاهده کل مطلب